Logo


Naslov članka: Festival srpskog filma fantastike 2011: Program (p)
Podnaslov:
Autor:
Thursday 06 October 2011 - 18:14:24

FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE
DVOBROJ 5/6:
13 - 16. 10. 2011.
OD SUMRAKA DO SVITANJA

PROGRAM:


13.oktobar
DOM OMLADINE BEOGRADA
21.00
OTVARANJE FESTIVALA:
LAST DROP (11 min) - premijera
rezija: Miroslav Lakobrija
TAKMIČARSKI PROGRAM 1:
PULS (20 min)
režija: Damir Romanov
GOODBYE TURTLES (15 min)
režija: Nikola Pavlović
SIGISMUND (20 min)
režija: Radoje Jelačević
KRALJEVSTVO OGLEDALA (10 min)
režija: Mirela Srebrić
FILM (16 min)
režija: Filip Kovačević
MOŠA (17 min)
režija: Marko Čvorović
SCI FI – ekskluzivni filmski i serijski program (45 minuta)
U holu DOMA OMLADINE:
Izložba filmskih plakata i izložba maketa,
Promocija filma LAST DROP
Promocija SCI FI kanala i njihovog filmskog i serijskog programa




14.oktobar
MUZEJ JUGOSLOVENSKE KINOTEKE
POGLED NA REGION: HRVATSKA FILMSKA FANTASTIKA 1966-2011.
(prvi dan)
18:00 THE SHOW MUST GO ON (2010, 109 min)
ul. Sven Medvešek, Nataša Dorčić, Ivana Roščić
r. Nevio Marasović
22:00 RITAM ZLOČINA (1981, 89 min)
ul. Ivica Vidović, Fabijan Šovagović, Božidarka Frajt
r. Zoran Tadić
DOM OMLADINE BEOGRADA
18.00
TRIBINA SA PROMOCIJOM:
BEOGRAD ISPOD BEOGRADA
Neistraženi svetovi ispod glavnog glada
Učestvuje: Zoran Lj. Nikolić
19.00
TAKMIČARSKI PROGRAM 2:
29. NOVEMBAR (18 min)
režija: Boris Šikić
GUATEMALA (10 min)
režija: Nikola Pavlović
M-29 (15 min)
režija: Nemanja Vojinović
AZILOTI (1 min)
režija: Ivan Cvetanović
MOJ PRIJATELJ ČESMA (16 min)
režija: Zoran Đudurović
EMO ZOMBI (20 min)
režija: Boris Šikić
WHAT THE DUCK? (39 min)
režija: Vomitis Migrenis
SCI FI – ekskluzivni filmski i serijski program (45 minuta)
22.00
FANTASTIKA IZ KOMŠILUKA: HRVATSKA
Predavanje: Dejan Ognjanović
KRATKI HRVATSKI FILMOVI FANTASTIKE
(u saradnji sa Trash film festivalom iz Varaždina)
DAN MRTVIH (10 min)
režija Dario Lonjak
ZORGAZAM (10 minuta)
režija Dario Lonjak
NASTY NANCY (40 minuta)
režija Sendi Mance


15.oktobar
MUZEJ JUGOSLOVENSKE KINOTEKE
POGLED NA REGION: HRVATSKA FILMSKA FANTASTIKA 1966-2011.
(drugi dan)
16:00 SEDMI KONTINENT (1966, 84 min)
Ul. Demeter Bitenc, Karla Chadimova, Vanja Drach
r. Dušan Vukotić
18:00 GOSTI IZ GALAKSIJE (1981, 82 min)
ul. Žarko Potočnjak, Lucie Zulova, Ksenia Prohaska, Ljubiša Samardžić
r. Dušan Vukotić
20:00 ŽIVI I MRTVI (2007, 87 min)
ul. Filip Šovagović, Velibor Topić, Slaven Knezović
r. Krsitijan Milić
22:00 ŠUMA SUMMARUM (2010, 120 min)
ul. Vili Matula, Hana Hegedušić, Ljubiša Savanović
r. Ivan-Goran Vitez
24:00 Film iznenađenja
DOM OMLADINE BEOGRADA
17.00
INFORMATIVNI PROGRAM:
Promo materijali najnovijih filmova i spotova sa fantastičkim temama
IZA OGLEDALA i drugi material Doma omladine Vršac
KRASNOKALIPSA - Marcelo i Kal - autor Nebojša Nenadić, video spot
TEST FILM – Andrija i Mladen Tomašević, test materijal
Filmovi:
PLASTIC PICTURE HARASHO, produkcija FAF
ZAKAZIVANJE ZAKAZIVANJA, režija Jovan Živkov
18.00
TRIBINA SA PROJEKCIJAMA:
VANZEMALJSKA INTELIGENCIJA
Oni uskoro dolaze…
Predavač: Miroslav Kostić
19.00
TAKMIČARSKI PROGRAM 3:
MRKLI MRAK (15 min)
režija Momir Milošević
LOVINA (8 min)
režija: Petar Kovačević
PRVI MAJ - DEVOJAČKI BUNAR 2 (35 min)
režija: Marko Backović
POBUNJENICI (16 min)
režija: Mladen i Andrija Tomašević
ILIJADA U SVEMIRU (19 min)
režija: Mladen Mutavdžić
AKAMARU MONOGATARI (27 min)
režija: Miroslav Kostić
SCI FI – ekskluzivni filmski i serijski program (45 minuta)
22.00
KRATKI HRVATSKI FILMOVI FANTASTIKE
(u saradnji sa Trash film festivalom iz Varaždina)
MJESEČEVA SONATA (15 min)
režija Zvonimir Karakatić i Arminio Grgić
CRNA OVCA U RESTORANU ZA ZOMBIJE (6 minuta)
režija Kristijan Kaurić
CIVILIZACIJA PROPASTI (40 minuta)
režija Braća Pejić




16.oktobar
MUZEJ JUGOSLOVENSKE KINOTEKE
POGLED NA REGION: HRVATSKA FILMSKA FANTASTIKA 1966-2011.
(treći dan)
16.00 KRVOPIJCI (1989, 86 min)
ul. Danilo Lazović, Ksenija Marinković, Maro Martinović
r. Dejan Šorak
18:00 TREĆI KLJUČ (1983, 81 min)
ul. Božidar Alić, Vedrana Međimorec, Franjo Majetić
r. Zoran Tadić
20:00 PREKAŽNJAVANJE (2009, 53 min)
ul. Marko Denac, Jelena Spevec, Tomislav Šipek, Berislav Tomičić, Jurica Hižak,
r. Jurica Hižak
22:00 IZBAVITELJ (1976, 80 min)
ul. Ivica Vidović, Mirjana Majurec, Relja Bašić
r. Krsto Papić (1976)
DOM OMLADINE BEOGRADA
18.00
INFORMATIVNI PROGRAM:
Promo materijali najnovijih filmova i spotova sa fantastičkim temama
ABONOS DUH PREDAKA - animirani spot
OZON, režija Branko Sujić - kratki film
VIR, režija BojanVuk Kosovcević dugometražni film
HYPNOTISED SPOT, režija Stevan Filipović video spot
NEKTAR REKLAMA (zabranjena) – Trka sa vremenom, reklamni spot
Filmovi:
HITLEROV NEĆAK, režija Boris Šikić
ZVEZDA 3, režija Nebojša Nenadić
PREKID PROGRAMA, režija Jim Production
MARTI MISTERIJA – IZMEDJU JAVE I SNA, režija Marko Backović
LET IZNAD KUĆE EMIRA KUSTURICE, režija Marko Čvorović
NOSFERATU, režija Marko Čvorović
21.00
ZATVARANJE FESTIVALA:
Dodela nagrade „Koskar“
Dodela nagrade za radove sa konkursa „svedočanstvo o poseti NLO-a Srbiji“
E-PIGS (20 minuta) – srpska premijera filma
režija Petar Pašić
SCI FI – ekskluzivni filmski i serijski program (45 minuta)


Autor članka je F.I.L.M
( http://www.film-mag.net/article.php?article.12607 )