najF.I.L.M.F.I.L.M.


DVD
........................ najave
........................ VHS najave
........................ recenzije
........................ kultni film
kino
........................ najave
........................ recenzije
........................ festivali
........................ premijere
........................ kino raspored
TV
........................ kolumna
........................ recenzije
kazalište
........................ predstave
........................ festivali
........................ raspored
glazba
........................ CD/DVD
........................ koncerti
literatura
........................ knjige
........................ časopisi
........................ stvaralaštvo
izložbe
........................ osvrti

________________________________
Interview
Moram vam reći
Arheološki kutak

________________________________
forum
........................ oglasnik
newsletter
linkovi
Novosti - Home



Internet tjednik
F.I.L.M.
Izdavac Udruga Artikul

Dobitnici Nagrada hrvatskog glumišta 2010.
press,Thursday 25 November 2010



Print Dodjela je počela s punih pola sata kašnjenja, a zbog Dnevnika PLUS. Ministru kulture, koji je najveći dio tog vremena proveo nervozan i sam, nitko očito nije rekao da će kašnjenja biti, a kad je konačno došao trenutak za početak prijenosa ministru se u loži pridužio Duško Ljuština, malo kasnije i predsjednik HDDU Goran Grgić.




Najbolja redateljska ostvarenja u radio drami
1. Mislav Brečić za režiju Radio-ateljea “Drama o Mirjani i ovima oko nje” Ivora Martinića;
2. Stephanie Jamnicky za režiju Radio-igre “Sokol ga nije volio” Fabijana Šovagovića;
3. Darko Tralić za režiju Radio-igre “Mali Geza” Jánosa Háyja.


Za najbolja glumačka ostvarenja u TV drami
1. Sreten Mokrović za ulogu Bože Kovačevića u 3. epizodi I. sezone kriminalističke serije “Mamutica”;
2. Suzana Nikolić za ulogu Lane Ivić u 15. epizodi „Kod rođaka Joke“, II. sezone serije “Stipe u gostima”;
3. Vera Zima za ulogu Ruže Kosmički u 4. epizodi „Krstitke“, IV. sezone serije “Odmori se, zaslužio si”.

Za najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež

Ženska uloga
1. Mia Biondić za ulogu Mije u predstavi “Ana i Mia” Jelene Kovačić i Anice Tomić u režiji Anice Tomić i izvedbi Kazališta Mala scena iz Zagreba;
2. Sanja Milardović za ulogu Heidi u predstavi “Heidi” prema motivima iz istoimene priče Johanne Spyri u režiji Ane Merlin i izvedbi Kazališta Merlin iz Zagreba;
3. Nika Mišković za ulogu Ane u predstavi “Ana i Mia” Jelene Kovačić i Anice Tomić u režiji Anice Tomić i izvedbi Kazališta Mala scena iz Zagreba.

Muška uloga
1. Filip Križan za ulogu Mačka u čizmama u predstavi “Mačak u čizmama” prema bajci Charlesa Perraulta u režiji Ivice Boban i izvedbi Gradskog kazališta Žar ptica iz Zagreba;
2. Rakan Rushaidat za ulogu Zlatka Kuniščaka – Kuna u predstavi “Vis životinje” autorskog projekta Ksenije Zec i Saše Božića u izvedbi Gradskog kazališta Trešnja iz Zagreba;
3. Mladen Vujčić za ulogu Ježurke Ježića u predstavi “Ježeva kućica” Branka Ćopića u režiji Saše Anočića i izvedbi Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku.


Za najbolju lutkarsku predstavu ili predstavu za djecu i mladež
1. “Ana i Mia” Jelene Kovačić i Anice Tomić u režiji Anice Tomić i izvedbi Kazališta Mala scena iz Zagreba;
2. “Dječak Ivek i pas Cvilek” prema motivima romana Đure Vilovića „Pas Cvilek, dječak Ivek i dudaš Martin“ u režiji Anice Tomić i izvedbi Kazališne družine Pinklec iz Čakovca u koprodukciji s Dječjom i lutkarskom scenom HNK u Varaždinu;
3. “Mali princ” Antoinea de Saint – Exupérija u režiji Dražena Ferenčine i izvedbi Kazališta Virovitica.

Za najbolju kazališnu scenografiju i kostimografiju – DRAMA, OPERETA, MJUZIKL ILI PLES

SCENOGRAFIJA
1. Mauricio Ferlin u plesnoj predstavi „Nastup“ u koreografiji Matije Ferlina i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;
2. Dinka Jeričević u dramskoj predstavi “Građanin plemić” Jean-Baptiste Molièrea / Jean-Baptiste Lullyja u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;
3. Ivo Knezović u dramskoj predstavi “Mali princ“ Antoinea de Saint – Exupérija u režiji Dražena Ferenčine i izvedbi Kazališta Virovitica.

KOSTIMOGRAFIJA
1. Zdravka Ivandija u plesnim predstavama: „Sale“ u koreografiji Ksenije Zec i izvedbi i produkciji Studija za Suvremeni ples iz Zagreba; „Tijelo“ u autorskom projektu Ksenije Zec i Saše Božića u izvedbi Petre Hrašćanec-Herceg (SSP), Ane Mrak (SSP), Damira Klemenića i Dražena Šivaka u produkciji Kazališta Trešnja u koprodukciji s de facto iz Zagreba; „Excuse me, do you know where Marija Jurić – Zagorka street is?“ u koreografiji Katarine Đurđević i Adrijane Barbarić Pevek u produkcija Udruge profesionalnih plesnih umjetnika „PULS“ iz Zagreba i Gradskog kazališta „Zorin dom“ iz Karlovca;
2. Ana Savić Gecan u dramskoj predstavi “Građanin plemić” Jean-Baptiste Molièrea / Jean-Baptiste Lullyja u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;
3. Ika Škomrlj i Dženisa Pecotić u mjuziklu “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Nine Kleflin i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku.


Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 30 godina –

OPERETA / MJUZIKL

Ženska ili muška uloga
1. Goran Marković za ulogu Lešandra Panpana u predstavi “Spli’ski akvarel” u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Split;
2. Danijela Pintarić za ulogu Veronike u predstavi “Tuđe pjesme, moji snovi” u režiji Marka Jurage i izvedbi koprodukcije Umjetničke organizacije “Aplauz teatar” iz Zagreba i Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
3. Damir Poljičak za ulogu Larryja u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.


Za najbolja umjetnička ostvarenja – OPERETA / MJUZIKL

Ženska uloga
1. Ljiljana Čokljat za ulogu Nine Filipovne u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Nine Kleflin i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;
2. Valentina Fijačko za ulogu Marice Saline u predstavi “Spli’ski akvarel” u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Split;
3. Renata Sabljak – Prelec za ulogu Nine Filipovne u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Muška uloga
1. Dražen Čuček za ulogu Stanleyja u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
2. Goran Navojec za ulogu Policajca Pere u predstavi “Za dobra stara vremena” Rajka Dujmića – Željke Ogreste u režiji Marija Kovača i produkciji Gerila media iz Zagreba;
3. Davor Radić za ulogu Griše u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Nine Kleflin i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijek i u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.


Za najbolje redateljsko ostvarenje – OPERETA / MJUZIKL
1. Krešo Dolenčić za režiju predstave “Spli’ski akvarel” u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Split;
2. Nina Kleflin za režiju predstave “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;
3. Mario Kovač za režiju predstave “Za dobra stara vremena” Rajka Dujmića – Željke Ogreste u produkciji Gerila media iz Zagreba


Za najbolju predstavu u cjelini – OPERETA / MJUZIKL
1. “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Nine Kleflin i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;
2. “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
3. “Spli’ski akvarel” u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Split.


Za najbolja umjetnička ostvarenja – PLES

Ženska uloga
1. Roberta Milevoj za ostvarenje u predstavi „Nastup“ u koreografiji Matije Ferlina i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;
2. Ana Mrak za ostvarenje u predstavi „Nastup“ u koreografiji Matije Ferlina i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;
3. Zrinka Užbinec za ostvarenje u predstavi „Tri solistice“ u koreografiji Irme Omerzo i produkciji MARMOT iz Zagreba.

Muška uloga
1. Branko Banković za ostvarenje u predstavi „Sale“ u koreografiji Ksenije Zec i izvedbi i produkciji Studija za Suvremeni ples iz Zagreba;
2. Žak Valenta za ostvarenje u autorskom solu (autor i izvođač Žak Valenta) u predstavi „7“ Udruge plesnih umjetnika Hrvatske – podružnice Rijeka;
3. Ognjen Vučinić za ostvarenje u predstavi „UTF-8“ u koreografiji Sahara Azimija i izvedbi i produkciji Zagrebačkog plesnog ansambla.


Za najbolje koreografsko stvarenje – PLES
1. Matija Ferlin za koreografiju u plesnoj predstavi „Nastup“ u izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;
2. Irma Omerzo za koreografiju u plesnoj predstavi „Tri solistice“ u plesnoj izvedbi Silvie Marchig, Roberte Milevoj i Zrinke Šimičić u produkciji MARMOT iz Zagreba;
3. Ksenija Zec za koreografiju u plesnoj predstavi „Sale“ u izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba.


Za najbolju predstavu u cjelini – PLES
1. „Nastup“ u koreografiji Matije Ferlina i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;
2. „Sale“ u koreografiji Ksenije Zec i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;
3. „Vodoinstalater“ u koreografiji Natalije Manojlović i s originalnom glazbom Gordana Tudora u izvedbi Nine Bokana, Judite Franković, Deana Krivačića i Ivane Pavlović u produkciji Teatra &TD i Kulture promjene SC-a u koprodukciji s Muzičkim Biennalom iz Zagreba.


Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 28 godina

Ženska uloga
1. Anastasija Jankovska za ulogu Ofelije u predstavi “Hamlet” Williama Shakespearea u režiji Aleksandra Ogarjova i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu;
2. Petra Kurtela za ulogu Janice Labudan u predstavi “Breza” Borivoja Radakovića u režiji Želimira Mesarića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu;
3. Maja Lučić za ulogu Solange u predstavi “Sluškinje” Jeana Geneta u režiji Damira Mađarića i izvedbi Gradskog kazališta “Joza Ivakić” Vinkovci.

Muška uloga
1. Jan Kerekeš za ulogu Ivana Aleksandroviča Hlestakova u predstavi “Revizor” N. V. Gogolja u režiji Jerneja Lorencija i izvedbi festivalskog dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih;
2. Luka Petrušić za ulogu Gradimira u predstavi “O medvjedima i ljudima” Saše Anočića u režiji Saše Anočića i izvedbi Satiričkog kazališta Kerempuh;
3. Vedran Živolić za ulogu Binata u predstavi “Garaža” Zdenka Mesarića u režiji Ivice Buljana i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih.

Sporedna ženska uloga
1. Tatjana Bertok – Zupković za ulogu Lade u predstavi “Paralelni svjetovi” Mire Gavrana u režiji Roberta Raponje i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;
2. Ksenija Marinković za ulogu Žene u predstavi “Balon” Mate Matišića u režiji Mislava Brečića i izvedbi Teatra 2000 i Teatra Exit iz Zagreba;
3. Maja Posavec za ulogu Ariel u predstavi “Oluja” Williama Shakespearea u režiji Lenke Udovički i izvedbi Kazališta Ulysses iz Zagreba.

Sporedna muška uloga
1. Trpimir Jurkić za ulogu Polonija u predstavi “Hamlet” Williama Shakespearea u režiji Aleksandra Ogarjova i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu;
2. Krešimir Mikić za uloge Susjeda, Inspektora i Šacka u predstavi “Balon” Mate Matišića u režiji Mislava Brečića i izvedbi Teatra 2000 i Teatra Exit iz Zagreba;
3. Mladen Vulić za ulogu Stefana u predstavi “Oluja” Williama Shakespearea u režiji Lenke Udovički i izvedbi Kazališta Ulysses iz Zagreba.


Za najbolja umjetnička ostvarenja – DRAMA

Glavna ženska uloga
1. Jagoda Kralj – Novak za ulogu Juliške u predstavi “Familija u prahu” Nine Mitrović u režiji Sama M. Streleca i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu i Gledališća Novi Zato Ptuj;
2. Sandra Lončarić Tankosić za ulogu Vere u predstavi “Paralelni svjetovi” Mire Gavrana u režiji Roberta Raponje i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;
3. Nina Violić za ulogu Ane Andrejevne u predstavi “Revizor” N. V. Gogolja u režiji Jerneja Lorencija i izvedbi festivalskog dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih.

Glavna muška uloga
1. Adam Končić za ulogu u predstavi “Ni med cvetjem ni pravice” prema “Baladama Petrice Kerempuha” Miroslava Krleže u režiji Adama Končića i Duška Zubalja i izvedbi Kazališta Pinklec iz Zagreba;
2. Vilim Matula za ulogu Antona Antonoviča Skvoznika-Dmuhanovskog u predstavi “Revizor” N. V. Gogolja u režiji Jerneja Lorencija i izvedbi festivalskog dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih.
3. Joško Ševo za ulogu Mate Arpuna u predstavi “Škrtičina” Marijane Nola u režiji Zorana Mužića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku.


Za najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst ili najbolju dramatizaciju, adaptaciju, dramaturšku obradu teksta ili dramaturgiju predstave
1. Miro Gavran za najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst “Paralelni svjetovi” praizveden u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku;
2. Olja Lozica za dramatizaciju teksta Ivana Kovačića “Smij i suze starega Splita” praizvedenog na 56. Splitskom ljetu;
3. Mate Matišić za najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst “Balon” praizveden u Teatru Exit iz Zagreba, u koprodukciji Teatra 2000 i Teatra Exit.


Za najbolje redateljsko ostvarenje – DRAMA
1. Mislav Brečić za režiju predstave “Balon” Mate Matišića u izvedbi Teatra 2000 i Teatra Exit iz Zagreba;
2. Krešimir Dolenčić za režiju predstave “Građanin plemić” Jean-Baptiste Molièrea / Jean-Baptiste Lullyja u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;
3. Robert Raponja za režiju predstave “Paralelni svjetovi” Mire Gavrana u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku.


Za najbolju predstavu u cjelini – DRAMA
1. “Građanin plemić” Jean-Baptiste Molièrea / Jean-Baptiste Lullyja u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;
2. “Peer Gynt” Henrika Ibsena u režiji Aleksandra Popovskog i izvedbi Gradskog dramskog kazališta Gavella iz Zagreba;
3. “Revizor” N. V. Gogolja u režiji Jerneja Lorencija i izvedbi festivalskog dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih.


Foto by Robert Jukić
email to someone printer friendly

Ocjena:
0%


bullet R.E.M.
bullet Žedno uho u Tvornici od 13. svibnja do 4. lipnja 2012. (p)
bullet Saša Božić u Teatru &TD priprema Marinkovićevu 'Gloriju' (p)
bullet 'How To Make – Ideen, Notationen, Materialisierungen' at Kunsthaus Dresden (p)
bullet Plavi ciklus: Pogorelić i Kitajenko u Lisinskom 23. ožujka 2012. (p)
bullet Zagrebačka filharmonija sezona 2012/2013: Press konferencija (p)
bullet Animafest 2012: Press konferencija (p)
bullet 36.Smotra kazališnih amatera Zagreba - SKAZ - 23.03/04.04.2012. (p)
bullet Festival hrvatskog animiranog filma po treći put u Zagrebu (p)
bullet Četiri hrvatska filma u natjecateljskom programu Annecyja (p)
bullet Poziv na radionicu 'Osnove tehnika rada s filmom'! (p)
bullet Cineplexx East - Vodeći kino prikazivač u ovom dijelu Europe dolazi u Zagreb (p)
bullet Dani hrvatskog filma 2012: Kritični dani na 21. Danima hrvatskog filma (p)
bullet The Unschool Art School MFA/PhD (p)
bullet T.A.L.K. A.B.O.U.T. P.O.R.N. (p)
bullet Izložba '...Crteži iii' u Galeriji Anex (p)
bullet FILM: ŽENSKA PRAVA HOĆU, drama by Ada Jukić
bullet In memoriam IVICA PERCL 16.3.2007.-16.3.2012. (p)
bullet Jonathan Franzen u Zagrebu (p)
bullet Poziv umjetnicima za IETM Zagreb (p)
bullet Na 100.00 volta - Zagrebačka filharmonija, maestro Schiffman i pijanist Boyde (p)
bullet Worldwide deadline reminder: jobs, scholarships, competitions, residencies, exhibitions (p)
bullet Potpora fonda Eurimages filmskim projektima 'Svećenikova djeca' Vinka Brešana i 'Cure' Andreje Štake
bullet Kultura promjene SC poziva na radionicu Glas kao tijelo, tekst kao glazba! (p)
bullet Svečano otvoren Zgraf 11 (p)
bullet otvaranje josip kaniza (p)
bullet Sale of contemporary Arab, Turkish and Iranian photography at CMOOA's (p)
bullet Exhibition of Hervé Fischer at the Gallery Parisienne (p)
bullet Stephan Balkenhol at DEWEER gallery (p)
bullet Graduate Course in Art Practise in Cyprus (p)
bullet Nakon tri godine Rebel Star ponovno u Teatru &TD (p)
bullet Sunnysiders - Licence to Blues - Koncertna promocija (p)
bullet Picksiebner koncert u Hard Placeu (p)
bullet NICO DOCKX at PREMIERE OPENING of ESTHER DONATZ GALLERY. 17 MARCH 2012 (p)
bullet Prezentacija Vodiča HMNU (p)
bullet Geenger Records traži suradnike! (p)
bullet ALASKA vas poziva na rokkanje_najava (p)
bullet RockLive Festival - promjena termina i prijave bendova (p)
bullet 'TRAŽI SE PRIJATELJ' - glazbom protiv nasilja (p)
bullet 'Uskršnja jaja' na Filmskom festivalu Tribeca (p)

Ime:

Lozinka:


Zapamti me



Koji igrani filmski žanr odgovara recesijskoj stvarnosti:

Komedija

Drama

Horor

Krimi film



Glasova: 1640
Stare ankete

All rights reserved. F.I.L.M © 2011. Since 22.01.2003.
Naše tekstove je moguće pratiti preko RSS i TXT servisa.
news.xml - news.txt