najF.I.L.M.F.I.L.M.


DVD
........................ najave
........................ VHS najave
........................ recenzije
........................ kultni film
kino
........................ najave
........................ recenzije
........................ festivali
........................ premijere
........................ kino raspored
TV
........................ kolumna
........................ recenzije
kazalište
........................ predstave
........................ festivali
........................ raspored
glazba
........................ CD/DVD
........................ koncerti
literatura
........................ knjige
........................ časopisi
........................ stvaralaštvo
izložbe
........................ osvrti

________________________________
Interview
Moram vam reći
Arheološki kutak

________________________________
forum
........................ oglasnik
newsletter
linkovi
Novosti - Home



Internet tjednik
F.I.L.M.
Izdavac Udruga Artikul

2012 BAFTA Awards (p)
press / IMDb,Monday 13 February 2012



2012 BAFTA Awards
Nominations announced Tuesday, January 17th; winners announced on Sunday, February 12th.

Best Film
WINNER
The Artist (2011)
Other Nominees:
The Descendants (2011)
Voznja (2011)
Tajni zivot kucnih pomocnica (2011)
Tinker Tailor Soldier Spy (2011)

Alexander Korda Award for Outstanding British Film of the Year
WINNER
Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Other Nominees:
My Week with Marilyn (2011)
Senna (2010)
Shame (2011)
We Need to Talk About Kevin (2011)

Best Actor
WINNER
Jean Dujardin for The Artist (2011)
Other Nominees:
George Clooney for The Descendants (2011)
Michael Fassbender for Shame (2011)
Gary Oldman for Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Brad Pitt for Igra pobjednika (2011)

Best Actress
WINNER
Meryl Streep for The Iron Lady (2011)
Other Nominees:
Bérénice Bejo for The Artist (2011)
Viola Davis for Tajni zivot kucnih pomocnica (2011)
Tilda Swinton for We Need to Talk About Kevin (2011)
Michelle Williams for My Week with Marilyn (2011)

Best Supporting Actor
WINNER
Christopher Plummer for Beginners (2010), http://www.imdb.com/title/tt1532503/
Other Nominees:
Kenneth Branagh for My Week with Marilyn (2011)
Jim Broadbent for The Iron Lady (2011)
Jonah Hill for Igra pobjednika (2011)
Philip Seymour Hoffman for Martovske ide (2011)

Best Supporting Actress
WINNER
Octavia Spencer for Tajni zivot kucnih pomocnica (2011)
Other Nominees:
Jessica Chastain for Tajni zivot kucnih pomocnica (2011)
Judi Dench for My Week with Marilyn (2011)
Melissa McCarthy for Djeveruse (2011)
Carey Mulligan for Voznja (2011)

David Lean Award for Achievement in Direction
WINNER
Michel Hazanavicius for The Artist (2011)
Other Nominees:
Tomas Alfredson for Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Lynne Ramsay for We Need to Talk About Kevin (2011)
Nicolas Winding Refn for Voznja (2011)
Martin Scorsese for Hugo (2011/II)

Best Screenplay (Original)
WINNER
The Artist (2011): Michel Hazanavicius
Other Nominees:
Djeveruse (2011): Annie Mumolo, Kristen Wiig
Cuvar zakona (2011): John Michael McDonagh
The Iron Lady (2011): Abi Morgan
Ponoc u Parizu (2011): Woody Allen
Best Screenplay (Adapted)

WINNER
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Bridget O'Connor, Peter Straughan
Other Nominees:
The Descendants (2011): Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash
Tajni zivot kucnih pomocnica (2011): Tate Taylor
Martovske ide (2011): George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon
Igra pobjednika (2011): Steven Zaillian, Aaron Sorkin

Best Cinematography
WINNER
The Artist (2011): Guillaume Schiffman
Other Nominees:
The Girl with the Dragon Tattoo (2011): Jeff Cronenweth
Hugo (2011/II): Robert Richardson
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Hoyte Van Hoytema
War Horse (2011): Janusz Kaminski

Best Editing
WINNER
Senna (2010): Gregers Sall, Chris King
Other Nominees:
The Artist (2011): Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
Voznja (2011): Matthew Newman
Hugo (2011/II): Thelma Schoonmaker
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Dino Jonsäter

Best Production Design
WINNER
Hugo (2011/II): Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
Other Nominees:
The Artist (2011): Laurence Bennett, Robert Gould
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011): Stuart Craig, Stephenie McMillan
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Maria Djurkovic, Tatiana Macdonald
War Horse (2011): Rick Carter, Lee Sandales

Best Costume Design
WINNER
The Artist (2011): Mark Bridges
Other Nominees:
Hugo (2011/II): Sandy Powell
Jane Eyre (2011): Michael O'Connor
My Week with Marilyn (2011): Billy West
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Jacqueline Durran

Anthony Asquith Award for Film Music
WINNER
The Artist (2011): Ludovic Bource
Other Nominees:
The Girl with the Dragon Tattoo (2011): Trent Reznor, Atticus Ross
Hugo (2011/II): Howard Shore
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Alberto Iglesias
War Horse (2011): John Williams

Best Make Up/Hair
WINNER
The Iron Lady (2011)
Other Nominees:
The Artist (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Hugo (2011/II)
My Week with Marilyn (2011)

Best Sound
WINNER
Hugo (2011/II)
Other Nominees:
The Artist (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
War Horse (2011)

Best Achievement in Special Visual Effects
WINNER
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Other Nominees:
Avanture Tintina (2011)
Hugo (2011/II)
Planet majmuna: Postanak (2011)
War Horse (2011)

Best Film not in the English Language
WINNER
Koza u kojoj zivim (2011)
Other Nominees:
Incendies (2010)
Pina (2011)
Trofejna zena (2010)
Jodaeiye Nader az Simin (2011)

Best Animated Feature Film
WINNER
Rango (2011)
Other Nominees:
Avanture Tintina (2011)
Arthur Bozic (2011)

Best Documentary
WINNER
Senna (2010)
Other Nominees:
George Harrison: Living in the Material World (2011)
Project Nim (2011)

Orange Wednesdays Rising Star Award
WINNER
Adam Deacon
Other Nominees:
Chris Hemsworth
Tom Hiddleston
Chris O'Dowd
Eddie Redmayne

Outstanding Debut by a British Writer, Director or Producer
WINNER
Tyrannosaur (2011): Paddy Considine, Diarmid Scrimshaw
Other Nominees:
Attack the Block (2011): Joe Cornish
Black Pond (2011): Will Sharpe, Tom Kingsley, Sarah Brocklehurst
Coriolanus (2011): Ralph Fiennes
Submarine (2010): Richard Ayoade

Best Short Animation
WINNER
A Morning Stroll (2011)
Other Nominees:
Abuelas (2011)
Bobby Yeah (2011)

Best Short Film
WINNER
Pitch Black Heist (2011)
Other Nominees:
Chalk (2010)
Mwansa the Great (2011)
Only Sound Remains (2010)
Two & Two (2011)


http://www.imdb.com/oscars/nominations/baftas
email to someone printer friendly

Ocjena:
0%


bullet R.E.M.
bullet Žedno uho u Tvornici od 13. svibnja do 4. lipnja 2012. (p)
bullet Saša Božić u Teatru &TD priprema Marinkovićevu 'Gloriju' (p)
bullet 'How To Make – Ideen, Notationen, Materialisierungen' at Kunsthaus Dresden (p)
bullet Plavi ciklus: Pogorelić i Kitajenko u Lisinskom 23. ožujka 2012. (p)
bullet Zagrebačka filharmonija sezona 2012/2013: Press konferencija (p)
bullet Animafest 2012: Press konferencija (p)
bullet 36.Smotra kazališnih amatera Zagreba - SKAZ - 23.03/04.04.2012. (p)
bullet Festival hrvatskog animiranog filma po treći put u Zagrebu (p)
bullet Četiri hrvatska filma u natjecateljskom programu Annecyja (p)
bullet Poziv na radionicu 'Osnove tehnika rada s filmom'! (p)
bullet Cineplexx East - Vodeći kino prikazivač u ovom dijelu Europe dolazi u Zagreb (p)
bullet Dani hrvatskog filma 2012: Kritični dani na 21. Danima hrvatskog filma (p)
bullet The Unschool Art School MFA/PhD (p)
bullet T.A.L.K. A.B.O.U.T. P.O.R.N. (p)
bullet Izložba '...Crteži iii' u Galeriji Anex (p)
bullet FILM: ŽENSKA PRAVA HOĆU, drama by Ada Jukić
bullet In memoriam IVICA PERCL 16.3.2007.-16.3.2012. (p)
bullet Jonathan Franzen u Zagrebu (p)
bullet Poziv umjetnicima za IETM Zagreb (p)
bullet Na 100.00 volta - Zagrebačka filharmonija, maestro Schiffman i pijanist Boyde (p)
bullet Worldwide deadline reminder: jobs, scholarships, competitions, residencies, exhibitions (p)
bullet Potpora fonda Eurimages filmskim projektima 'Svećenikova djeca' Vinka Brešana i 'Cure' Andreje Štake
bullet Kultura promjene SC poziva na radionicu Glas kao tijelo, tekst kao glazba! (p)
bullet Svečano otvoren Zgraf 11 (p)
bullet otvaranje josip kaniza (p)
bullet Sale of contemporary Arab, Turkish and Iranian photography at CMOOA's (p)
bullet Exhibition of Hervé Fischer at the Gallery Parisienne (p)
bullet Stephan Balkenhol at DEWEER gallery (p)
bullet Graduate Course in Art Practise in Cyprus (p)
bullet Nakon tri godine Rebel Star ponovno u Teatru &TD (p)
bullet Sunnysiders - Licence to Blues - Koncertna promocija (p)
bullet Picksiebner koncert u Hard Placeu (p)
bullet NICO DOCKX at PREMIERE OPENING of ESTHER DONATZ GALLERY. 17 MARCH 2012 (p)
bullet Prezentacija Vodiča HMNU (p)
bullet Geenger Records traži suradnike! (p)
bullet ALASKA vas poziva na rokkanje_najava (p)
bullet RockLive Festival - promjena termina i prijave bendova (p)
bullet 'TRAŽI SE PRIJATELJ' - glazbom protiv nasilja (p)
bullet 'Uskršnja jaja' na Filmskom festivalu Tribeca (p)

Ime:

Lozinka:


Zapamti me



Koji igrani filmski žanr odgovara recesijskoj stvarnosti:

Komedija

Drama

Horor

Krimi film



Glasova: 1640
Stare ankete

All rights reserved. F.I.L.M © 2011. Since 22.01.2003.
Naše tekstove je moguće pratiti preko RSS i TXT servisa.
news.xml - news.txt