najF.I.L.M.F.I.L.M.


DVD
........................ najave
........................ VHS najave
........................ recenzije
........................ kultni film
kino
........................ najave
........................ recenzije
........................ festivali
........................ premijere
........................ kino raspored
TV
........................ kolumna
........................ recenzije
kazalište
........................ predstave
........................ festivali
........................ raspored
glazba
........................ CD/DVD
........................ koncerti
literatura
........................ knjige
........................ časopisi
........................ stvaralaštvo
izložbe
........................ osvrti

________________________________
Interview
Moram vam reći
Arheološki kutak

________________________________
forum
........................ oglasnik
newsletter
linkovi
Novosti - Home



Internet tjednik
F.I.L.M.
Izdavac Udruga Artikul

Nova filmska sezona kina Tuškanac od 6. travnja do 1. srpnja 2010. (p)
press,Sunday 04 April 2010

Filmski programi

Nova filmska sezona kina Tuškanac, Tuškanac 1
od 6. travnja do 1. srpnja 2010.

Proljetni programi u kinu Tuškanac počinju programima sjećanja na preminule velike redatelje Rohmera, Berkovića i Babaju. Slijede dva igrana i tri kratkometražna filma o poljskom kompozitoru Fryderyku Chopinu. Ovim kratkim ciklusom obilježavamo 200 godina od rođenja ovog velikana svjetske glazbe. Potom ciklus suvremenog španjolskog filma, te, treću godinu zaredom, ciklus novog brazilskog filma.

Od 1. do 25. svibnja u našoj dvorani gostuje Festival subverzivnog filma s izborom ponajboljih jugoslavenskih ostvarenja. Mjesec svibanj završava kratkim ciklusom kultnoga Jacquesa Rivettea. U lipnju nakon kinotečnog programa filmova velike evropske zvijezde Gerarda Philipea, slijedi "moćna gomilica melodrama" od Sirka, Mankiewicza, Fassbindera preko Almodovara pa do Watersa.

Utorak, 6. travnja
Sjećanje na Erica Rohmera
19:00 Moja noć kod Maud (Ma nuit chez Maud, 1969)
21:00 Kratki utorak

Srijeda, 7. travnja
Sjećanje na Erica Rohmera
19:00 Claireino koljeno (Le genou de Claire, 1970)
21:00 Moja noć kod Maud (Ma nuit chez Maud, 1969)

Četvrtak, 8. travnja
Sjećanje na Erica Rohmera
19:00 Lijep brak (Le beau mariage, 1982)
21:00 Claireino koljeno (Le genou de Claire, 1970)

Petak, 9. travnja
Sjećanje na Erica Rohmera
19:00 Pauline na plaži (Pauline a la plage, 1983)
21:00 Prijatelj moje prijateljice (L'ami de mon amie, 1987)

Subota, 10. travnja
Sjećanje na Erica Rohmera
17:00 Prijatelj moje prijateljice (L'ami de mon amie, 1987)
19:00 Lijep brak (Le beau mariage, 1982)
21:00 Pauline na plaži (Pauline a la plage, 1983)

Ponedjeljak, 12. travnja
Sjećanje na Zvonimira Berkovića
20:00 program kratkih filmova
21:00 Putovanje na mjesto nesreće (1971)

Utorak, 13. travnja
Sjećanje na Antu Babaju
20:00 program kratkih filmova
21:00 Izgubljeni zavičaj (1980)

Srijeda, 14. travnja
Godišnjica rođenja Fryderyka Chopina
20:00 Želja za ljubavlju (Pragnienie miłości, 2002.); r: Antczak Jerzy

Četvrtak, 15. travnja
Godišnjica rođenja Fryderyka Chopina
20:00 Odnio me vjetar (Mnie tu wiatr zapędził, 1969); r: Stanisław Grabowski
20:30 Želja za ljubavlju (Pragnienie miłości, 2002.); r: Antczak Jerzy

Petak, 16. travnja
Godišnjica rođenja Fryderyka Chopina
20:00 Chopin u domovini (Chopin w kraju, 1961); r: Jarosław Brzozowski
20:30 Mladost Chopina (Młodość Chopina, 1952.), r: Aleksander Ford

Subota, 17. travnja
18:00 repriza švedskog filma Vi živi ( You, the Living, Du levande, 2007) r: Roy Andersson
Godišnjica rođenja Fryderyka Chopina
20:00 Chopin u Parizu (Chopin w Paryżu, 1969.) r: Stanisław Grabowski
20:30 Mladost Chopina (Młodość Chopina, 1952.) r: Aleksander Ford

Ponedjeljak, 19. travnja
Ciklus novog španjolskog filma: Žena.es
20:00 Trinaest ruža (Las 13 rosas, 2007) r: Emilio Martinez Lázaro

Utorak, 20. travnja
Ciklus novog španjolskog filma: Žena.es
19:00 Trinaest ruža (Las 13 rosas, 2007) r: Emilio Martinez Lázaro
21:00 Kratki utorak

Srijeda, 21. travnja
Ciklus novog španjolskog filma: Žena.es
19:00 Lucia i seks (Lucía y el sexo, 2001); r: Julio Medem
21:00 Kaotična Ana (Caótica Ana, 2007); r: Julio Medem

Četvrtak, 22. travnja
Ciklus novog španjolskog filma: Žena.es
19:00 Kaotična Ana (Caótica Ana, 2007); r: Julio Medem
21:00 Lucia i seks (Lucía y el sexo, 2001); r: Julio Medem

Petak, 23. travnja
Ciklus novog španjolskog filma: Žena.es
19:00 Mataharis (2007); r: Icíar Bollaín
Susreti: aktivno evropsko sjećanje
21:00 Čovjek bez sudbine (Fateless, 2005) r: Lajos Koltai

Subota, 24. travnja
Ciklus novog španjolskog filma: Žena.es
19:00 Sretna zvijezda (La buena estrella, 1997); r: Ricardo Franco
21:00 Mataharis (2007); r: Icíar Bollaín

Ponedjeljak, 26. travnja
Ciklus novog španjolskog filma: Žena.es
18:00 Sretna zvijezda (La buena estrella, 1997); r: Ricardo Franco
Ciklus novog brazilskog filma
20:00 Lijepa noć za let (Bela Noite para Voar, 2009.) r: Zelito Viana

Utorak, 27. travnja
Ciklus novog brazilskog filma
19:00 Lijepa noć za let (Bela Noite para Voar, 2009.) r: Zelito Viana
21:00 Lisbela i zatvorenik (Lisbela e o Prisioneiro, 2003.) r: Guel Arraes

Srijeda, 28. travnja
Ciklus novog brazilskog filma
19:00 Lisbela i zatvorenik (Lisbela e o Prisioneiro, 2003.) r: Guel Arraes
21:00 Put oblaka (O Caminho das Nuvens, 2003.) r: Vicente Amorim

Četvrtak, 29. travnja
Ciklus novog brazilskog filma
19:00 Put oblaka (O Caminho das Nuvens, 2003.) r: Vicente Amorim
21:00 Moguće ljubavi (Amores Possíveis, 2001.) r: Sandra Werneck

Petak, 30. travnja
Ciklus novog brazilskog filma
19:00 Moguće ljubavi (Amores Possíveis, 2001.) r: Sandra Werneck
21:00 Villa-Lobos – strastveni život (Villa-Lobos, uma Vida de Paixao, 2000.) r: Zelito Viana

Subota, 1. svibnja
Ciklus novog brazilskog filma
17:00 Villa-Lobos – strastveni život (Villa-Lobos, uma Vida de Paixao, 2000.) r: Zelito Viana

Od 1. do 25. svibnja Festival subverzivnog filma

Srijeda, 26. svibnja
Ciklus Jacquesa Rivettea
19:00 Celine i Julie idu na jedrenje (Céline et Julie vont en bateau - Phantom Ladies Over Paris, 1974.)

Četvrtak, 27. svibnja
Ciklus Jacquesa Rivettea
19:00 Pariz pripada nama (Paris nous appartient, 1960.)
21:30 Duelle (une quarantaine) (1976.)

Petak, 28. svibnja
Ciklus Jacquesa Rivettea
19:00 Celine i Julie idu na jedrenje (Céline et Julie vont en bateau - Phantom Ladies Over Paris, 1974.)

Subota, 29. svibnja
19:00 Stop&Go, Sarah Klein, hrvatska turneja
Ciklus Jacquesa Rivettea
21:00 Jacques Rivette – Le veilleur (1990.) r: Claire Denis

Ponedjeljak, 31. svibnja
Ciklus Jacquesa Rivettea
19:00 Duelle (une quarantaine) (1976.)
21:00 Pariz pripada nama (Paris nous appartient, 1960.)

Od 1. do 6. svibnja programi Svjetskog festivala animiranog filma

Ponedjeljak, 7. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Đavo u tijelu (Le diable au corps, 1947.) r: Claude Autant-Lara
21:00 Ljepota đavola (La beauté du diable, 1950.) r: René Clair

Utorak, 8. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Ljepota đavola (La beauté du diable, 1950.) r: René Clair
21:00 Kratki utorak

Srijeda, 9. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Parmski kartuzijanski samostan (La Chartreuse de Parme, 1948.) r: Christian-Jacque

Četvrtak, 10. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Fanfan tulipe (Fanfan la Tulipe, 1951.) r: Christian -Jacque
21:00 Đavo u tijelu (Le diable au corps, 1947.) r: Claude Autant-Lara

Petak, 11. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Veliki manevri (Les grandes manoeuvres, 1955.) r: René Clair
21:00 Fanfan tulipe (Fanfan la Tulipe, 1951.) r: Christian -Jacque

Subota, 12. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Opasne veze (Les liaisons dangereuses, 1959.) r: Roger Vadim
21:00 Veliki manevri (Les grandes manoeuvres, 1955.) r: René Clair

Ponedjeljak, 14. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Parmski kartuzijanski samostan (La Chartreuse de Parme, 1948.) r: Christian-Jacque

Utorak, 15. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Opasne veze (Les liaisons dangereuses, 1959.) r: Roger Vadim
21:00 Montparnasse 19 (1958.) r: Jacques Becker

Srijeda, 16. lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Montparnasse 19 (1958.) r: Jacques Becker
50 godina od premijere
21:00 Psiho (Psycho, 1960.) r: Alfred Hitchcock

Četvrtak, 17.lipnja
Ciklus Gérarda Philipea
19:00 Gerard Philipe – un prince dans la folue (1995.) r: Anne Andreu, Dominique Cazenave Almodovarove fusnote
21:00 Sve što nebo dopušta (All That Heaven Allows, 1955.); r: Douglas Sirk

Petak, 18.lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Sve što nebo dopušta (All That Heaven Allows, 1955.); r: Douglas Sirk
21:00 Zapisano u vjetru (Written on the Wind, 1956.) r: Douglas Sirk

Subota, 19. lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Zapisano u vjetru (Written on the Wind, 1956.) r: Douglas Sirk
21:00 Njezina posljednja pjesma (El último cuplé, 1957.) r: Juan de Orduna

Ponedjeljak, 21. lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Njezina posljednja pjesma (El último cuplé, 1957.) r: Juan de Orduna
21:00 Sudbina jedne žene (Esa mujer, 1969.) r: Mario Camus

Srijeda, 23. lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Sudbina jedne žene (Esa mujer, 1969.) r: Mario Camus
21:00 Sve o Evi (All about Eve, 1950.) r: Joseph Mankiewicz

Četvrtak, 24. lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Sve o Evi (All about Eve, 1950.) r: Joseph Mankiewicz
21:15 Svi drugi se zovu Ali (Angst essen Seele auf, 1974.) r: Rainer Werner Fassbinder

Subota, 26. lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Taj mračni predmet želje (Cet obscur objet du désir, 1977.) r: Luis Bunuel
21:00 Labirint strasti (Laberinto de pasiones, 1982.) r: Pedro Almodóvar

Ponedjeljak, 28. lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Labirint strasti (Laberinto de pasiones, 1982.) r: Pedro Almodóvar
21:00 Taj mračni predmet želje (Cet obscur objet du désir, 1977.) r: Luis Bunuel

Utorak, 29. lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Veži me (!Átame!, 1990.) r: Pedro Almodóvar
21:00 Kratki utorak

Srijeda, 30. lipnja
Almodovarove fusnote
19:00 Lak za kosu (Hairspray, 1988.) r: John Waters
21:00 Veži me (!Átame!, 1990.) r: Pedro Almodóvar

Četvrtak, 1. srpnja
Almodovarove fusnote
19:00 Svi drugi se zovu Ali (Angst essen Seele auf, 1974.) r: Rainer Werner Fassbinder
21:00 Lak za kosu (Hairspray, 1988.) r: John Waters

Svi su filmovi prevedeni!
Realizacija programa: Hrvatski filmski savez /Filmski programi u suradnji s Hrvatskom kinotekom
Sve informacije o programima na: www.filmski-programi.hr; www.hfs.hr
Obavijesti na broj telefona 48 34 039


Nije ocjenjen


bullet R.E.M.
bullet Žedno uho u Tvornici od 13. svibnja do 4. lipnja 2012. (p)
bullet Saša Božić u Teatru &TD priprema Marinkovićevu 'Gloriju' (p)
bullet 'How To Make – Ideen, Notationen, Materialisierungen' at Kunsthaus Dresden (p)
bullet Plavi ciklus: Pogorelić i Kitajenko u Lisinskom 23. ožujka 2012. (p)
bullet Zagrebačka filharmonija sezona 2012/2013: Press konferencija (p)
bullet Animafest 2012: Press konferencija (p)
bullet 36.Smotra kazališnih amatera Zagreba - SKAZ - 23.03/04.04.2012. (p)
bullet Festival hrvatskog animiranog filma po treći put u Zagrebu (p)
bullet Četiri hrvatska filma u natjecateljskom programu Annecyja (p)
bullet Poziv na radionicu 'Osnove tehnika rada s filmom'! (p)
bullet Cineplexx East - Vodeći kino prikazivač u ovom dijelu Europe dolazi u Zagreb (p)
bullet Dani hrvatskog filma 2012: Kritični dani na 21. Danima hrvatskog filma (p)
bullet The Unschool Art School MFA/PhD (p)
bullet T.A.L.K. A.B.O.U.T. P.O.R.N. (p)
bullet Izložba '...Crteži iii' u Galeriji Anex (p)
bullet FILM: ŽENSKA PRAVA HOĆU, drama by Ada Jukić
bullet In memoriam IVICA PERCL 16.3.2007.-16.3.2012. (p)
bullet Jonathan Franzen u Zagrebu (p)
bullet Poziv umjetnicima za IETM Zagreb (p)
bullet Na 100.00 volta - Zagrebačka filharmonija, maestro Schiffman i pijanist Boyde (p)
bullet Worldwide deadline reminder: jobs, scholarships, competitions, residencies, exhibitions (p)
bullet Potpora fonda Eurimages filmskim projektima 'Svećenikova djeca' Vinka Brešana i 'Cure' Andreje Štake
bullet Kultura promjene SC poziva na radionicu Glas kao tijelo, tekst kao glazba! (p)
bullet Svečano otvoren Zgraf 11 (p)
bullet otvaranje josip kaniza (p)
bullet Sale of contemporary Arab, Turkish and Iranian photography at CMOOA's (p)
bullet Exhibition of Hervé Fischer at the Gallery Parisienne (p)
bullet Stephan Balkenhol at DEWEER gallery (p)
bullet Graduate Course in Art Practise in Cyprus (p)
bullet Nakon tri godine Rebel Star ponovno u Teatru &TD (p)
bullet Sunnysiders - Licence to Blues - Koncertna promocija (p)
bullet Picksiebner koncert u Hard Placeu (p)
bullet NICO DOCKX at PREMIERE OPENING of ESTHER DONATZ GALLERY. 17 MARCH 2012 (p)
bullet Prezentacija Vodiča HMNU (p)
bullet Geenger Records traži suradnike! (p)
bullet ALASKA vas poziva na rokkanje_najava (p)
bullet RockLive Festival - promjena termina i prijave bendova (p)
bullet 'TRAŽI SE PRIJATELJ' - glazbom protiv nasilja (p)
bullet 'Uskršnja jaja' na Filmskom festivalu Tribeca (p)

Ime:

Lozinka:


Zapamti me



Koji igrani filmski žanr odgovara recesijskoj stvarnosti:

Komedija

Drama

Horor

Krimi film



Glasova: 1640
Stare ankete

All rights reserved. F.I.L.M © 2011. Since 22.01.2003.
Naše tekstove je moguće pratiti preko RSS i TXT servisa.
news.xml - news.txt